Mea Vota 1923
Scheepstype: sleper
Bouwwerf: ASM Arnhem
Bouwjaar: 1923
Lengte: 2140 cm
Diepgang : 200 cm
Breedte : 510 cm
Kruiphoogte : 450 cm
Officiële thuishaven : Oud-Gastel
Motor : MWM rh134su
Bouwjaar van de motor : 1948
Vermogen van de motor : 330 PK
ENI-nummer : 02007688
De sleepboot is in 1923 gebouwd met bouwnummer 189 in Arnhem.
Bij de werf Arnhemse scheepsbouw maatschappij nv als stoomsleepboot, toen droeg ze de naam Gerlria 2.
Toen was de boot voorzien van een 150ipk prins stoommachine en een enkele prins stoomketel dit houd in dat er maar 1 stookzone was .
Rond 1950 is het schip verkocht aan machine fabriek leemans te Zwolle
Toen heeft de gehele stoominstalatie plaats moeten maken voor een dieselmotor, sinds dien draagt ze de naam Mea Vota.
De reden van de verbouwing is niet helemaal duidelijk, waarschijnlijk om meer kracht te hebben en omdat de prijs van de kolen veel hoger begon te worden tegenover de gasolie prijs.
Er is destijds gekozen voor een MWM dieselmotor dit is een 4 tact motor van Duits fabrikaat .
De motor is van bouwjaar 1948 en is nieuw in het schip gekomen.
Het gaat om een mwm rh 134su
De r staat voor ruwe olie
De h staat voor hoge druk
De 1 is eerste serie
34 slaglenkte van de zuiger
S 6 cilinder
U direct omkeerbaar
Dit laatste houd in dat de motor 2 draairichtingen heeft en dat er dus geen gebuik gemaakt wordt van een keerkoppeling.
Het omkeren gebeurt mechanisch en het starten gebeurt met behulp van startlucht .
Als wij van vooruit naar achteruit willen moet de motor kompleet uit gezet worden dan verschuiven we de nokkenas en starten de motor opnieuw en dan draait hij de andere kant op , dit hele gebeuren duurt ongeveer 12 seconden afhankelijk van het voorafgaande toerental.
De motor is 330 pk bij max 500 toeren
Stationair ongeveer 100 toeren
Achter de motor staat nog een brevo vertragingskast van 2 op 1 dit houdt in dat het schroefastoerental vertraagt wordt
Dus volgas is max 250 toeren op de schroef .
Dit is zeer positief voor een goede waterverplaatsing en trekkracht in combinatie met een grote schroef .
( grote schoef lage toeren kleine schroef veel meer toeren )
Onder deze sleepboot zit een gietijzeren werkschoef van diameter 1.60M
De schroef telt 4 bladen .
Later is ze overgekocht door machine fabriek leemans te Zwolle waar de ketel en machine plaats moest maken voor haar nog steeds huidige mwm hoofdmotor ook is toen de gehele opbouw veranderd.
Sinds dien is ze nooit meer verbouwd .
De specificaties van de mwm rh134su
R ruwe olie h hoge druk 1 ste serie van dit type
34 slaglengte van de zuiger s 6 cilinder u direct omkeerbaar
Achter de motor staat een brevo reductie kast van 2 op 1
Zo drijft deze mwm met zijn max 500 toeren 250 toeren op de schroef ( diameter 1.6)
Het schip heeft ook jaren lang voor de nprc gevaren van Rotterdam naar het rurhgebied .