Lotus 1928

Lotus 1928

Scheepstype: tjalk

Bouwwerf: Klaas Draaisma in Franeker

Bouwjaar: 1928

Lengte: 1990 cm

Diepgang : 50 cm

Breedte : 386 cm

Kruiphoogte : 300 cm

Officiële thuishaven : Sleat

Motor : DAF 615

Bouwjaar van de motor : 1970

Vermogen van de motor : 120 PK

ENI-nummer :

Dit schip beschikt over een spandoek waarmee het “verhaal van het schip” in de haven kan worden gepresenteerd.

   

Eén van de grootste skûtsjes is de 52 ton metende Lotus. Het in 1928, door de in Franeker gevestigde werf Draaisma, gebouwde schip, is een echt werkpaard. Het fraai afgewerkte schip is weliswaar niet één van de snelste, maar zij is zeer betrouwbaar. Ook met harde wind is het varen met dit schip geen probleem.

Het schip is in opdracht van Feike Oppenwal gebouwd om turf uit de Drentse Veenkoloniën te halen en in Oudega uit de eigen brandstofhandel te verkopen. Dit bedrijf voerde hij samen met zijn broer Teake die een vergelijkbaar skûtsje had Wardy genoemd. Naast turf werden er bieten vervoerd naar de fabriek in Hoogkerk en hooi in de omgeving van Oudga/Gaastmeer/Heeg maar zeker ook grond dat afgegraven werd van uit de terpen. De Lotus was een schip voor bulk vervoer!

De tweede eigenaar Sietse Brouwer woonde en werkte op de Lotus. In 1953 schreef hij, na een borrel, zich in voor de SKS zodat er genoeg schepen waren om het evenement door te laten gaan. Achteraf bleek dit de redding te zijn voor het voortbestaan van de SKS. Yme Remerie, de derde eigenaar, is gaan werken bij de overheid als pontbaas bij de Froskepôle en is tot 1983 op het schip blijven wonen. Hij verkocht het schip aan kroegbaas Berend Brongers die het gebruikte om zijn fles en stropersspullen in te verbergen. Hij ging 's nachts met netten op snoekbaars vissen en dat is niet geheel legaal. In 1996 kocht Peter de Koe de Lotus en zette deze in als groep accommodatie. Dirk Hengst van H2O-events nam het schip over in 2022.

In 2024 kocht Jelle Doorn de Lotus om als woon-, werk- en zeilschip te gebruiken. De Lotus is grotendeels in de oude staat. De roef heeft nog de originele betimmering en het vooronder heeft nog steeds dezelfde inrichting, twee pijpkooien met deurtjes. De slaapplaatsen in het achteronder hebben plaatsgemaakt voor de 120 PK DAF615. Voor bewoning is het ruim ingericht als woonkamer, kantoor en badkamer. Onder het voordek zijn drie 2-persoonsbedden en berg/kastruimte. De Lotus komt in carrouselhavens te liggen in Gelderland/Overijssel.